Chi ve Prana Danışmanlığı

Astrolojik analizde ortaya çıkan elementsel eksiklik ve zayıf organlar için uygun enerji ve nefes egzersizleri sağlanır.

Chi ve Prana Danışmanlığı Nedir?

Chi, Geleneksel Çin Tıbbı’na (GÇT) göre, insanın bedensel işlevini sürdürmesinin ardındaki temel faktördür. Her hücre, Chi ile beslenmiş olduğu sürece sağlıklı kalır ve bunun mümkün olabilmesi için en önemli şart enerji kanallarının (meridyenlerin) blokajsız, açık olmasıdır. Birçok psikolojik ve fiziksel faktörden ötürü, enerji kanallarının bloke olması söz konusu olur ve bu nedenle de Chi gerektiği gibi akamaz, hatta ne yazık ki enerjinin kendini dönüştürmesini sağlayan devri daim gerçekleşemediği için tükenir.

Chi, hem fiziksel bedende üretilebildiği gibi hem de dışarıdan temin edilebilmektedir. Biz bu çalışmada Chi derken, fiziksel bedende üretebildiğimiz Chi’yi kastediyor olacağız ve bunun için ihtiyacımız olan desteklemeye ihtiyacınız olan noktaya Chi ileten egzersizi keşfedeceğiz.

Prana, Yogik Öğretilere göre, havada bulunan ve nefes aracılığıyla bedenimize giren Chi’dir. Bu çalışmada Pranik enerjiyi bedenimize almak ve onu bedenimizin ihtiyaç duyulan noktasına iletmek için Nefes (Pranayama) egzersizlerine başvuracağız.

Bedendeki hali hazırda bulunan Chi’nin doğru şekilde akmasını sağlamak, Prana gibi dışarıdan doğa Chi’si almanın öncesinde yapılması gereken ilk şeydir. Aksi halde blokajlar, dışarıdan aldığımız enerjinin fazla gelmesine neden olabilir ve bedende ağrılara, ruhsal huzursuzluklara neden olabilir.

Genellikle insanların yaşadıkları bedensel ve ruhsal huzursuzluklar, Chi’nin bedende gerektiği gibi rahat akamamasından ve buna rağmen bedene dışarıdan Chi alınmasından kaynaklanır. Anlayacağınız, bedende Chi bulunsa bile, uygun yere yönlendirilmediği sürece bir işe yaramaz, hatta huzursuzluğa sebep olur.

***

Bu çalışmanın öncelikli hedefi, doğum haritanızda bulunan enerjisel zayıflıklara karşılık gelen Chi ve Prana egzersizlerini sizlere öğretip, kendi-kendinizi güçlendirmenizi sağlayan bir donanıma sahip olmanızı sağlamaktır.

Ayrıca, şayet güncel olarak sizi zorlayan bir dönemden geçiyorsanız muhtemelen güçlü bir transit/tetiklenme gerçekleşiyordur, onu da kolaylıkla atlatmanız için gereken Chi ve Prana egzersizini öğrenmeyi talep edebilirsiniz. Bu sayede düzenli uygulamanızla, o sürecin içinden daha kolaylıkla geçebilirsiniz.

Seans Ücreti: 600₺
Süre: 1 saat

Email ile Takipte Kalın
Instagram
WhatsApp
error: Content is protected !!
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close