Sedona Metodu ile Duygusal Tekamül Seansı

Duygularımızdan kaçıyoruz.

Günümüzün en büyük sorunu, duygularımızla -sinir sistemimizle- gerçek bir bağlantı kurup kendi varlığımızda güçlü bir bütünlük kuramıyor olmamızdır.

Genellikle, hissedilen negatif bir duyguyu o anda hemen hasır altı ederek bir sonraki akışa geçiş yapmak durumunda hissetmemize neden olan bir travma tepkisine sahibiz. Bu da, devamlı tetikte olarak anda gelen duyguları işleyecek alan tutmamaya neden olmaktadır. Ve hissedilen olumlu veya olumsuz duyguların gerçekten hissedilmeden, kabul edilmeden alanı terk etmeye meylimiz nedeniyle bedenimizde birçok duyguyu sıkıştırmakta ve anlayamadığımız duygusal/fiziksel semptomlara -rahatsızlıklara- neden olmaktayız.

O an hissettiğimiz duyguyu hissetmek için kendimize alan tanımak yerine, devamlı dışarıya yönelmiş alarm halinde çalışan bir sinir sistemi, birçoğumuzda çocukluğun eseridir ve normalde sadece tehlikeli zamanlarda yararlı olan bu içsel sistem devamlı arka planda aktif kaldığında sorunlar başlamaktadır.

Günümüzde birçoğumuz bu nedenle anksiyete ve depresyonla baş etmeye çalışmaktadır. Çevresinde olan biten her şeyi kontrol etmeye, her saniye kendine güvenli bir alan yaratmaya çalışmaktadır ve böylesi bir yaşama biçimi, biz fark etmesek de bizden çok şey almaktadır.

Yaşamak için yeterince enerji kalsa da, daha iyi yaşamak için, daha iyi motive olmak için, daha iyi sevmek için genellikle yeterli değildir. Çünkü dikkatimizi ve enerjimizi alan bu hal, yeterince yaşamın güzelliklerine dikkat veremememize nedendir.

Lester Levenson ve Hale Dwoskin’in öncülüğünü yapmış olduğu The Sedona Method sisteminin bizlere öğretmekte olduğu şey ise, duygularla yüzleşmek için gerçekten kendimize alan tanıyarak negatif duyguların veya inançların ardına geçmemiz, onlardan korkmayacak seviyeye gelerek duygusal ustalık kazanmamızdır.

Bu özel sistemi gereğince uygulayabilmek hatırına Hale Dwoskin’den The Sedona Method Facilitator Eğitimini tamamladım.

Bu seans;

İçinden geçilen dönem sindirmekte ve bırakmakta zorlanılan konuları teslimiyetle aşmak için uygulanabileceği gibi, bir süredir mevcut olup yaşamı zorlaştıran duygu ve bağımlılıkları -alkol, sigara, uyuşturucu, porno, cinsellik vs.- bırakmak için de uygulanabilmektedir.

Sedona Metodu, bilhassa yaşamımızın akışını etkileyen 4 temel istek olduğunu anlatır.

 • Kontrol etme isteği
 • Onay alma isteği
 • Güvende olma isteği
 • Ayrı olma isteği

Bizi negatif olarak etkileyen her durumda, bu ister bir insanla ister bir konuyla ilgili ilişkimiz olsun, bu istekler söz konusudur.

Duyguları Bırakmak ve Aynı Zamanda Onların Ötesine Tekamül Etmek

Günümüzde uyguladığımız birçok bilinçaltı şifa metodu, geçmişten getirilen duygu titreşiminin temizlenmesiyle ilgilenmektedir. Bu, büyük ölçüde gelişime hizmet etse ve kişiye özgürleşme getirse de, gerçek bir gelişim hatırına o duyguyla bizzat yüzleşecek gücü kuşanmak gerekmektedir. Böylelikle, o duyguyu hem bırakmış, hem de artık o duyguya yönelik güçlenmiş olunduğu için gelecekte o duyguyu tekrar sıkıştırma ihtimali olan bir olay karşısında veya başkasının yaşadığı durum karşısında daha dengeli, merkezinde durmak mümkün olabilmektedir.

Sedona Metodunun bizi tekamül ettiren, Bilinci yükselten, bir üst basamağa irade gücüyle bilinçli şekilde geçişi sağlayan doğası işte buradan gelir ve diğer öğretilerden farklılaştığı nokta da burası denebilir.

Dolayısıyla, Sedona Metodu, bir tekamül sistemi olarak kabul edilebilir.

Bu sistem, çözmeye niyet edilen, teslimiyet haline geçilecek duygu bırakma esnasında onu besleyen birçok duyguyu da beraberinde bırakmayı sağlamaktadır. Herkes bunu hazır olduğu nazarınca deneyimler ve duygu alanına giriş yapar. Yine de bir tür sorumluluk duygusuna sahip olmakta yarar vardır.

Bu çalışmadaki en temel fark, duygu alanına girme sorumluluğunu üstlenmek gerektiğinden danışanın da seansa aktif olarak dahil olmasıdır.

Her seansta kendi duygularınız üzerinde daha fazla güce sahip olduğunuzu fark edersiniz ve bu sayede de zamanla duyguları basitçe bırakabildiğiniz bir hal geliştirebilirsiniz.

Sedona Metodu ile çalışabildiğimiz başlıca alanlar:

 1. Bağımlılıkların bırakılması
  Bağımlılık yaşadığınız konu veya konuları tetiklemiş duygular üzerine çalışılır.
 2. Kontrol isteğinin bırakılması
  Hayatınızda kontrol/manipülasyon deneyimlediğiniz alan veya alanlardaki kontrol isteği/duygusu üzerine çalışılır.
 3. Onay Alma isteğinin bırakılması
  Hayatınızda onay alma, beğenilme isteğinin çok yoğun olması nedeniyle sağlıklı ilişkiler ve kararlara sahip olmamanızın ardındaki alana çalışılır.
 4. Güvende olma isteğinin bırakılması
  Güvende olma isteğinden ötürü gerçek potansiyelinizi ortaya koyamamanın ve/veya kalp açıklığıyla ilişkiler kuramamanın ardındaki alana çalışılır.
 5. Ayrı olma isteğinin bırakılması
  Ayrı olmak isteyerek kendinizi yaşamdan ve sizin yansımanız olan göstergelerden kaçınmayı normalleştiren duygusal kayıtların üzerine çalışılır.
 6. Yas acısının bırakılması
  Yasın zarar veren acılarını dindirmek ve sevgiyi alana davet ederek kaybedilenin onurlandırılması
 7. Depresyonun bırakılması
  Depresyona sebep olmuş olan temel duygusal alanın özgürleştirilmesi.
 8. Bir durumla/kişiyle barışmak
 9. Birine veya bir konuya olan takıntının bırakılması
 10. Olasılıklara açılmak
 11. Hedeflerin önündeki duygusal blokajların bırakılması
  ve dahası…

Nasıl bir seans süreci:

Sedona Metodu seansı, duygularınızla olan ilişkinizi keşfettiğiniz, oraya daha ferah, neşeli bir alandan bakmayı öğrendiğiniz kişiye özel bir rehberliktir. Spesifik olarak içinden geçmeye yardımcı olacak soruların sorulması ile duyguların bırakılması sağlanır ve yeni -olumlu- duyguların alana girişi kolaylaşır.

Bu seansta, hikayeye çok fazla takılmadan, sorundan çok bahsetmeye gerek kalmadan duygu alanına çalışılabilir. Bir şey anlatmanıza bile gerek yoktur. Ancak elbette öyle bir ihtiyacı olan herkes hikaye içinde kaybolmadığı sürece seans süresini bu şekilde kullanmakta özgürdür. Siz anlatırken enerjetik alanda bu hikayeyi/duyguyu bırakmak için desteklenirsiniz.

Ayrıca, seans sonrasında günlük hayatınıza döndüğünüzde kendi başınıza duyguları nasıl bırakabileceğinizi, duygulara nasıl daha sağlıklı bir anlayış edinebileceğinizi de öğrenirsiniz. Duyguların gerçek doğasına yönelik farkındalığınızı geliştirirsiniz ve bu da başlı başına bilincinizi bir üst kademeye çıkarmayı kolaylaştırabilir.

Nihayetinde arzu edilen şey, ayrılık bilincinden özgürleşmek ve BİRliği deneyimlemektir.

Kaç seans?

30 dk ve 1 saatlik seçeneklerle seans alabilirsiniz.

 • 30 dklık seanslar 1 saate kadar ulaşabilir.
 • 60 dakikalık seanslar ise 1 saat 30 dakikaya kadar ulaşabilir.

İdeal olarak haftalık seanslarla başlamak sonra ayda 1-2 seans şeklinde devam etmek uygundur. Kendi ihtiyacınız ve akışınızla uyumlu gideriz.

Her şeyden önemlisi, duygularınıza yönelik tavrınızın bu süreçte gelişmesidir. Bu da, sizin ihtiyacınıza göre değişkenlik gösterebilir.

Seans ücreti:

30 dk: 540₺
60 dk: 750₺

İndirimli Paketler

Seans/Süre30 dk 60 dk
2 seans:1.000₺1.400₺
5 seans:2.160₺ (İndirimsiz 2.700₺,1 seans hediye)2.960₺ (İndirimsiz 3.750₺, 1 seans hediye)
11 seans:4.860₺ (İndirimsiz 5.940₺, 2 seans hediye)6.750₺ (İndirimsiz 8.250₺, 2 seans hediye)

İndirimli paketlerden yararlanmak için peşin ödeme gerekmektedir. En az haftada 1 olmak kaydıyla gerçekleştirilerek seanslar tamama erdirilir.

Seans ücretleri randevu oluşturulurken iletilir ve böylelikle sizin için de uygun olan bir gün-saat için sözleşilir.

Farkındalık metni: Bu seansın yurtdışı değeri ortalama $250 dolardır. Türk lirası bazında düşünüp olabildiğince makul bir ücret belirlendi. Bu nedenle 11 seans da alsanız yurtdışındaki tek seans ücretinden daha uyguna gelmekte. Herkese ulaşılabilirlik hatırına iki ayrı süre seçeneği belirlenmiş olsa da, mümkünse 1 saatlik seansları almanız önerilir.

Işık olsun. ✨

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email ile Takipte Kalın
Instagram
WhatsApp
error: Content is protected !!
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close