Geleneksel Usui Reiki Eğitimi

Mutluluğu davet etmenin gizli sanatı,
Birçok hastalığın mucizevi ilacı.
Ruh ve beden sağlığı için.
(Shofuku no hiho,
Manbyo no rei yaku.
Shin shin kaizen.)

Günümüzde anıt mezarı üzerinde yazdığı gibi, Mikao Usui Hoca (Sensei) Reikiyi böyle tanımlıyor.

Kelime anlamı olarak:
Rei: Spiritüel bilgelik, şuur; Ki: Yaşam gücü demektir.
Basitçe, “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak bilinir.

Öğreti, uzak doğunun enerji bilgeliğini taşır. Bedenimizdeki ve çevremizdeki enerji akışının farkına varmamızı sağlar. Kalp gözünü açarak bizleri yeni bir bilinç düzeyine ulaştırır.

Artık bilim çevrelerince de etkisi kabul edilmiş ve hastanelerde uygulanmaya başlanmıştır.

Bu “Ruhsal Şifa Metodu” herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.

Herkesin öğrenmesi ve uygulaması önemlidir, zira tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji bize doğumumuzda verilmiştir. Hayatın getirdiği zorluklar, günlük yaşamın stresi ve yanlış beslenme insanlardaki bu yaşam enerjisinin zararlı boyutlara ulaşacak şekilde azalmasına/bozulmasına yol açar. Yaşam enerjisi düşük ya da enerji akışı bloke olan insanlarda hastalıklar cereyan eder. Bu akışı dengeli hale getirmek ise ancak bilinçli farkına varıp ilgilenmekle mümkündür.

Mikao Usui (ya da Usui Sensei), bu sistemi insanlığın kendilerini sıhhatli kılmaları ve aydınlanma yolunda ilerlemeleri için tüm dünyaya armağan etti. Şimdiye kadar dünya çapında binlerce insanın hayatına huzuru, sevgi ve ahengi getirdi.

Eğitim birebir ve grupla gerçekleştirilebilmektedir.

Eğitimin ardından 4 hafta boyunca uzaktan Reiju hediyelendirilmesi yapılır ve ödev verilir.

Bu andan itibaren öğrenci, ihtiyaç duyduğu zaman öğretmene ulaşarak soru sorabilir ve desteğini talep edebilir, ayrıca ekstra Reiju (enerji güçlendirme) çalışmalarına ve enerji seanslarına indirimli ulaşma imkanına sahip olacaktır.

Temel seviye sınıfı herhangi ekstra bilgi, deneyim gerektirmez. Kendinize yakın hissediyorsanız, öğrenmenizin vakti geldi demektir.

Ayrıca bilgisini tazelemek isteyen ileri seviyeler grup eğitimlerine katılabilirler.
Başka hocadan almış olsalar da ileri seviye öğrencilerine %50 indirim sağlamaktayım. (sertifika ve öğretmen bilgisi şartıyla)

Eğer grup eğitimi almak istiyorsanız talebinizi belirtmelisiniz. Yeterince talep geldiği zaman grup eğitimi açılır ya da talebiniz doğrultusunda başkalarının katılımını sağlamak adına etkinlik oluşturulur.

1. Kademe Eğitim Ücreti: 550 ₺

Email ile Takipte Kalın
Instagram
WhatsApp
error: Content is protected !!
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close