Türkiye Tekamülü: SEÇİM | Tarafsızlık Sınavı

Türkiye haritasında büyük aktivasyonların gerçekleştiği Seçim günlerindeyiz. ✡️

Bu Seçim, “göründüğü gibi” bir yönetici veya yönetim biçimi seçmekle ilgili değildir.

Bu, ülke bilincinin gelişimi için Birlik ve Anlayışın seçimiyle ilgilidir.

Bu, 200 Cesaret bilincinin bir üst basamağı olan 250 Tarafsızlık bilincinin uyanmasıyla ilgilidir.

Bu, hangi taraftan olduğumuzla ilgili değildir. Tarafları ortadan kaldırarak beraber olmayı öğrenmemizle ilgilidir.

Bu hususta, Türkiye haritasında, Güneş-Merkür Karşıtlığı ve Venüs-Mars Karesi bilhassa dikkat çekmektedir.

Merkür’ün durağan olduğu bir gün içinde böylesi bir aktivasyon, istisnasız hepimiz için kritiktir.

Nitekim, bir konu çözülmeye hazır olduğunda çok daha belirgin ve güçlü şekilde fark edilmeye başlar. Durağan Merkür’ün işaret ettiği de budur.

Ve bu günlerde belirgin olanlar, kolektif arzulardır. (Venüs-Mars)

Tarafsızlık bilincine geçişte zıt kutuptaki gölgeler; gittikçe artan taraflı ve ben merkezli yaklaşımlar olarak kendini göstermeye başlar. (Merkür-Güneş)

Bu ortak ödev öğrenilirken hangi “taraftan” olunduğunun bir önemi yoktur. 🙏

Arzular, taraflı yaklaşımın kökenidirler. Zira tatmin edilmemiş arzular, özdeğer düşüklüğünü; ve kendini değerli görmemeyi yaratır, değersizlik inancını dışarı yansıtır.

Ülkenin ve bizlerin tekamülü için bu tuzaktan kaçınmak ve görünüşte dışarıda (ülkede) aradığımız özdeğer bilincini kendi içimizde bulmak bu zamanın ödevidir.

Venüs-Mars’ın bizlere anlattığı şekliyle Değersizlik hissi, rekabeti tırmandırır, ilişkilerde gerilimlere yol açar. Ve kaybetme karşısında, içeride çözümlenmemiş bir öfke yüzeye çıkar. 🔥

Bu zamanda gerçekleşebilecek tüm dış öfke görünümlerinin kolektif bilinçdışının sadece bir yansıması olduğunu hatırlayalım.

Ve her birimizin bağlantıda olduğu bu kolektif alanın öfkeyle kendini dışa vurmaması ve/veya alanın yumuşaması hatırına, kendi payımız olan öfkeyle şefkatin rehberliğinde çalışalım.

Kendimize ve/veya görünüşte başkasına öfkeli olduğumuz tüm alanları affetmeyi pratik edelim.

Kendi öfkemizi fark edelim, onun varlığını kabul ile geride bırakabilelim ve özdeğeri içimizde yeşertelim. 🌿

Dışarıda görünen her şeyin Kozmik bir Oyun olduğunu hatırlamak bunu kolaylaştırabilir. 🎭

Ve oyuna kapılmadan, kolektif bilinçdışı seviyesinde farkına varılmamış inançlara uyanarak, berrak bir şekilde kalp merkezinde kalarak süreci izleyebilir ve bu sayede kolektifin yükselişini destekleyebiliriz.

Bu süreçte, dengeyi korumak için herkesi eşit bir gözle görmeyi öğrenmek sınavın en kritik aşamasıdır. Yeni bir Anlayışın, dengenin inşa edilebilmesi için Benlik bilincimizi sarsan fikir ayrılıkları karşısında sakin kalmayı öğrenmemiz önemlidir. 🌷

Nitekim kendi bildiklerini, değer verdiklerini diğerlerinden üstün tutma ve kendini çok önemseme hali törpülendiğinde karşıt bir durum kalmaz ve enerji kendi kendini nötrleyebilir, “sorun” olarak görülen sınav ortadan kalkabilir. 🪽

Bu süreç, davranışlarımızı, güdülerimizi incelemeye zorlayarak, kişisel ve ruhsal gelişime fırsat vermektedir.

Karşımızda olduğunu düşündüğümüz bir insanı sadece dinlemeyi -anlamak isteyerek dinlemeyi- öğrendiğimizde aslında herkesin aynı şeyi istediğini keşfederiz.

Herkesin motivasyonunun “en iyisi” olduğuna inandığı şeyi seçmek olduğunu bildiğimizde, seçimlere saygı duymayı öğreniriz. ⛩️

Kendi seçimimizin kendi realitemiz hatırına olduğunu ama her varlığın da kendi realite ve bilincini yaşamak istemesinin doğal olduğunu bilmek Tarafsızlık bilincine geçişte kıymetlidir.

Nitekim, karşıt fikre katılmasak bile objektif dinleyebilmek, neden öyle düşünüldüğü ve inanıldığını idrak etmek Şefkati ve Anlayışı geliştirir. 🌸

Özdeğer hali iç dünyada tamamlandığında, dış dünyadaki Değersizlik yansımaları ortadan kalkabilir, görevlerini tamamlayabilir.

Uzlaşmayı öğrenmek, karşıt tarafın var olmasına izin verebilmek; herkesin Tarafsızlık anlayışı ile alanda bulunarak farklılıkların bilinçli bir idrakle ele alınmasını ve beraber var olabilmeyi kolaylaştırabilir.

Hem kendi ihtiyaç ve arzularımızın, hem diğerlerinin ihtiyacının eşit farkına varmaya gönüllü olabilmemiz, bu Seçimdeki hakiki görevimizdir.

~~
Hayatı geniş perspektiften düşünsek ne fark ederiz ve gururu bıraksak neyle yüzleşiriz?
~~

Işık olsun. ✨️

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email ile Takipte Kalın
Instagram
WhatsApp
error: Content is protected !!
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close